Barborková psaníčka

Barborková psaníčka

Doba adventu je protkaná radostným očekáváním a kouzly. Zároveň je to doba sdílení a pospolitosti. Ne všichni ale máme možnost být se svými blízkými. Zvláště v dnešní době. Pojďme společně s dětmi vytvořit pohlednice s rozkvetlými barborkami a vykouzleme jimi úsměv na tváři osamělým seniorům. Samotná technika výroby pohlednic je totiž kouzelná, stejně jako očekávání rozkvetlých větviček zvaných barborky.

NALADĚNÍ

Rozkvetlá barborka je nejen krásnou vánoční ozdobou, ale i příslibem jara uprostřed svátečního stolu. Vydejte se s dětmi a uřízněte si větvičku z ovocného stromu, která dětem zkrátí čekání na Vánoce. V průběhu adventu můžete svou barborku s dětmi pozorovat a těšit se na malý zázrak, jak se pupeny na větvičce mění a rozkvétají. Cestou z procházky se dívejte i po černých bobulích, které zůstaly na keřích podél cest či v lese. Vezměte si domů několik trsů, budeme je používat při tvoření.

CO BUDETE POTŘEBOVAT

  • bílou čtvrtku
  • inkoust
  • štětec
  • zmizík
  • černé bobule, případně červenou a bílou temperu

POSTUP

  1. Vezměte si čtvrtku a celou ji natřete inkoustem a nechte uschnout.
  2. Po uschnutí můžete čtvrtku rozstříhat na velikost pohlednice (A6) a dát se do tvoření. Děti dělají zmizíkem čáry, které představují větvičky podobné těm, které jste si přinesli z procházky. Po nakreslení čáry zmizíkem na modrém podkladu barva zmizí a objeví se bílá čára. Je to takové malé kouzlení, které děti moc baví.
  3. Až budete mít hotové větvičky, vytvoříme jim kvítka. K tomu budeme potřebovat černé bobule. Nechte děti bobule rozmáčknout na papír a tím vytvoříte růžové květy barborek. Pokud byste na procházce nenašli žádné bobule, můžete využít tempery (smícháním bílé a červené vám vznikne růžová) a nechte děti ťupkat kvítka na papír prsty.
  4. Hotové pohlednice můžete z druhé strany nadepsat adresou vybraného domova pro seniory, kterou najdete na webu projektu Úsměv do schránky. Cílem projektu je povzbudit klienty v domovech pro seniory a dalších zařízeních, vykouzlit jim laskavými slovy úsměv na tváři a zpříjemnit jim adventní čas.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.