Chodníková stezka

Chodníková stezka

Už jste si porovnali svůj čas v běhu na 100m s gepardem a doskákali jste až ke značce 15 m, kam doskočí jedním skokem klokan? Pokud ne, tak vyzkoušejte Zvířecí výzvu – Hop a skok přes potok.

Děti ve věku 5–12 let by se měly každý den alespoň 60 minut intenzivně hýbat. Motivace už se hledá čím dál hůř, proto pro Vás máme zase něco nového. Vycházky po Rosicích si teď může zpestřit chodníkovou dráhou. Na takové dráze se skáče, přeskakuje, běhá a je to zábava pro malé děti i pro dospělé. Chodníková dráha pomůže zlepšit vaši kondici a koordinaci pohybů, vyčistit si hlavu a zbavit se stresu a navíc je to zábava!   

„CHODNÍKOVOU DRÁHU“ najdete na sídlišti Kamínky a na cyklostezce do Tetčic.

A co takhle SKÁKAT PANÁKA? Kdo si vzpomene, jak se skáče? Několik jsme jich pro Vás po městě také nachytali třeba u školy nebo na Trojici.

Panáka si můžete také sami nakreslit a zaskákat vlastně kdekoliv. Budete potřebovat rovný plácek, křídu a kamínek. Jak na to?

1. Nakreslete na zem panáka. Existuje spousta tvarů a variant, můžete se inspirovat. Velikost polí by měla odpovídat velikosti nohy skákajícího. Nezapomeňte nakreslit startovací čáru.

2. První hráč hodí kamínkem na pole s číslem 1, poté skáče po jedné noze postupně podle čísel, přičemž vždy přeskočí pole s kamínkem. V místě, kde má panák dvě pole vedle sebe, skočí hráč současně oběma nohama roznožmo. Dále pokračuje po jedné noze. V hlavě panáka opět skočí roznožmo. Následuje výskok s rotací o 180 stupňů a hráč se musí panákem proskákat nazpět. Úkolem je vzít kamínek z daného políčka a toto pole zároveň přeskočit. Hra dále pokračuje stejným způsobem, mění se pouze políčko, kam se kamínek hází (od č. 1 směrem nahoru)

3. Hráč skáče, dokud neudělá chybu. Pak ve hře pokračuje další hráč. Vyhrává ten, kdo jako první doskáče celého panáka.

Chyba je když:

  • Kamínek dopadne na špatné políčko nebo na čáru
  • Při skoku šlápne hráč na čáru nebo na políčko s kamínkem

Obměny hry:

  • Začít skákat od nejvyššího čísla k nejnižšímu
  • Skákat na levé noze nebo snožno
  • Zopakovat si vyjmenovaná slova nebo násobilku. Na každém poli říct vyjmenované slovo na předem vybrané písmeno nebo násobek daného čísla.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.