Domácí bonbóny

Domácí bonbóny

Většina provozoven je v současné době uzavřena a Mezinárodní den žen se blíží. Čím tedy můžete ženy ve svém okolí zaručeně potěšit? No přece vlastnoručně vyrobeným dárkem! Pro tento týden jsme si pro Vás připravili recept na domácí bonbóny, které zvládne opravdu každý.

Budeme potřebovat

  • 1 šálek cukru krystal (cca 120 g)
  • 6 lžic ovocné šťávy nebo džusu
  • potravinářské barvivo

Postup

Do pánve s těžkým dnem nasypeme cukr, přilijeme ovocnou šťávu a zahříváme při nízké teplotě, dokud se cukr úplně nerozpustí. V této fázi je zapotřebí hodně trpělivosti – cukr se rozpustí asi za 15-20 minut a je nutné ho neustále míchat. Po rozpuštění cukru můžeme do směsi přimíchat libovolné barvivo, abychom docílili požadovaného odstínu bonbónů. Jakmile máme připraveno, lžičkou přeléváme směs do formiček. Já použila silikonové formy na minibábovky, ale použít lze téměř cokoliv. Pokud bychom doma nic podobného nenašli, můžeme prostě jen lžičkou vytvořit kolečka na pečicí papír.

Nyní necháme bonbóny ve formičkách zcela ztuhnout. Poté je opatrně vyklopíme nebo sundáme z pečicího papíru a máme hotovo! Teď už stačí jen pěkně zabalit a darovat 🙂 .