Dort pro planetu Zemi

Dort pro planetu Zemi

Naše planeta Země měla v dubnu svátek. Pojďme pro ni uspořádat oslavu, na které rozhodně nemůže chybět dort. A kde jinde slavit než pod širým nebem přímo v přírodě. Vydejte se se svými rodiči na procházku do lesa, sadu, na louku nebo prostě kdekoli, kde to máte v přírodě rádi. S sebou si nemusíte brát vůbec nic, protože vše, co k přípravě dortu bude potřeba najdete cestou.

Vyberte si příjemné místo, kde byste chtěli strávit více času, ideálně někde, kde je voda (potůček, kaluž, rybník). Pokud máte doma lopatku na písek a nějakou nádobu, určitě se vám budou hodit k servírování a tvoření. A jak se takový dort pro Zemi peče?

1. Najděte si v přírodě místo, kde je hlína a vytvořte jejím smícháním s vodou bláto. Možná jste si vybrali místo s kalužemi a blátem, což je skvělé, protože za váš příroda udělala první krok. Bláto představuje těsto.
2. Toto těsto teď rukama nebo lopatkami vrstvěte na sebe, aby vznikla hromádka, kterou můžete libovolně tvarovat podle toho, jaký dort byste chtěli upéct.
3. Až budete mít korpus dortu hotový, můžete se vrhnout na jeho zdobení. K tomu vám poslouží různé květy, listy, větvičky, šišky, klacíky či ulity.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.