Dušičková četba (nejen) pro seniory a vnoučata

Dušičková četba (nejen) pro seniory a vnoučata

S laskavým svolením autorky Ak. mal. Martiny Špinkové vás zveme k poslechu jemného a poetického příběhu o babičce Anně a vnučce Aničce.

Anička se narodí na svět, kde se jako většina z nás potká se svou babičkou. Hraje si s ní, učí se od ní, povídají si spolu a mají také tajemství. Jak Anička roste a poznává svět, babička pomalu odchází. Anička je s babičkou až do konce a dokáže s ní být i potom. Knížka je inspirována skutečným příběhem o tom, jak se malá holčička po svém způsobu vyrovnává se smrtí své milované babičky.

Pokud se vám příběh líbil, můžete si knihu zakoupit v e-shopu nakladatelství Cesta domů, kde najdete mnoho dalších krásných knih věnujících se tématu smrti a umírání. Cesta domů vydává nejen knihy, ale vnáší do veřejného prostoru světlo a naději. Věří, že smrt a umírání patří k životu a nemusíme se bát o nich mluvit. Přestože je toto téma ve společnosti stále tabu, můžeme společně hledat cesty, jak jej otevírat. V sobě. Mezi sebou. S dětmi.

Máte možnost příběh poslouchat spolu se svými dětmi či vnoučaty? Přinášíme vám otázky, na které můžete společně hledat odpovědi.
Jste se svou rodinou daleko od sebe? Nemáte možnost se se svými blízkými potkat? Poslechněte si příběh každý zvlášť, zavolejte si a povídejte si spolu.

1.Vyprávíte svým dětem či vnoučatům pohádky či příběhy? Jaké jsou jejich oblíbené? A jaké vaše?
2. Máte se svými dětmi či vnoučaty nějaké tajemství, o kterém víte jen vy? Pokud nemáte, můžete si teď nějaké tajemství spolu vymyslet a opatrujte si jej.
3. Sázeli jste někdy spolu se svými dětmi či vnoučaty nějaké rostliny nebo strom? Jak velký strom je dnes? Podzim je ideální doba pro výsadbu. Zasaďte spolu keř, strom nebo cibulky narcisů či tulipánů. Na jaře se vám rostliny odvděčí a připomenou vám společně strávený čas.
4. Vraťme se k pasáži knihy, kdy babička učí Aničku vázat mašle. Jaké činnosti vás těší a rádi je se svými dětmi či vnoučaty sdílíte a předáváte jim je? Na co díky vám nikdy nezapomenou?
5. Jaký je váš sen, který jste ještě nestihli uskutečnit? NIkdy není pozdě začít si plnit své sny.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.