Nenechte své ruce zahálet

Nenechte své ruce zahálet

Svatá Albína je nejpilnější přadlena. U našich předků bylo období zimy vždy spojeno s pracemi vevnitř v teple u kamen. Dralo se peří, prováděli se nejrůznější ruční práce, na který nebyl přes rok čas. Lidé se scházeli, podívali si a společně pracovali.

V dnešní době už jsou ruční práce hlavně o příjemném odreagování. A když váš výrobek ještě někoho potěší, je radost z tvorby o to větší.
V polovině ledna plánujeme předávat vyrobené dárečky organizaci Nedoklubko, která podporuje rodiny s předčasně narozenými dětmi. Pravidelně předává do neonatologických oddělení po celé republice povzbuzující materiály a dárky pro maminky a miminka v rámci projektu Mámy pro mámy. Pokud se chcete připojit, pište prosím na info@kasparkov.cz

Aby se Vám dobře tvořilo, pusťte si naši rozhlasovou pohádku O statečný princezně Máně.

Pro začátečníky: ČEPIČKA

Můžete háčkovat nebo šít.
Nebo použijte jiný ověřený návod třeba na pletenou čepičku. Obvod čepičky pro miminka, která opouštějí porodnici, je 35 cm a její délka je 11,5 cm. 

Návod na háčkovanou čepičku (stránka nedoklubko)

Návod na šitou čepičku (stránka nedoklubko)

 

Pro zdatnější háčkařky: CHOBOTNIČKA

Na háčkovanou chobotničku budete potřebovat asi půl klubíčka bavlněné příze jedné barvy nebo využijte různobarvené zbytky přízí. Chobotnička pak bude vesele barevná. 

Návod na chobotničku (stránka nedoklbko)

Další nápady na výrobky, které potěší.