Rodina má cenu!

Rodina má cenu!

Co dělá domov domovem? A hlavně kdo? Přemýšleli jste někdy, jak byste ohodnotili svoji práci pro rodinu? Kolik času péči o rodinu věnujete? Každý člen přináší do společného projektu jménem rodina něco svého a přece důležitého.

V pracovním listu si můžete zkusit vyčíslit hodnotu práce jednotlivých členů rodiny a uvědomit si, co v rodině vnímáme jako důležité.

  1. Rodina má cenu, kterou vypočítáte, když si v pracovním listu doplníte, kolik času strávíte u jednotlivých činností. Běžné každodenní činnosti, které vyplývají z chodu domácnosti, z péče o děti, by bylo možné nahradit profesionální agenturou. Kolik by si tento profesionál účtoval? Částky v pracovním listu vychází z minimálních sazeb agentur, které jsou běžnou součástí trhu práce. Výsledná suma, však nedokáže to nejdůležitější, tedy budování vztahu s blízkými. Kdyby tyto každodenní činnosti pro vás vykonával někdo cizí, co by vám chybělo? Neztratilo by se náhodou nějaké kouzlo společně strávených chvil? Například při společné cestě do školy nebo vycházce se psem. 

2.  Druhý pracovní list vybízí k zamyšlení. Rodina je když….

Pracovní listy vytvořili v Rodinném svazu ČR a vznikly v rámci Týdne pro rodinu 2019.

Na závěr několik otázek na odlehčení. Odpovědět určitě zvládnou i menší děti. Jak dobře znáte členy vaší rodiny?

  1. Jaké je oblíbené jídlo maminky?
  2. Jakou barvu očí má tatínek?
  3. Jaké křestní jméno má babička?
  4. Kdo je nejstarší z rodiny a kolik je mu let?
  5. Pokud by si vaše celá rodina měla vybrat pouze jeden druh zmrzliny, jaká by to byla?
  6. Jak vás doma nejčastěji oslovují? vyjmenujte 5 variant.