Úklid je zábava (aneb Jarní úklid pokračuje)

Úklid je zábava (aneb Jarní úklid pokračuje)

Březnová akce Ukliďme Česko je za námi. Proč ale neudržovat své okolí čisté stále? Protože každá práce by měla být v první řadě zábava, připravili jsme pro vás zábavné kleštičky pro sběr odpadu. Ocení je nejen dospělí, ale zejména děti, které přenášení papírků do pytlíčku doslova uchvátí. Věřte nám. Úklid může totiž být perfektní zábava!

Jak na to?

  1. Vyzvedněte si kleštičky a sáček pro sběr odpadu na SVČ Rubiko (Žerotínovo nám. 1, Rosice). Kleštičky budou dostupné od 1. 4. do 20. 4. 2021.
  2. Sbírejte odpad. Kdekoliv, S kýmkoliv. Pokud máte sáček při sobě, najít nějaký ten odpadek při jarních procházkách nebude vůbec těžké.
  3. Naplněný sáček zanechte u některého z veřejných odpadkových košů. Rosické technické služby se postarají o jeho likvidaci.

Jak si můžu vyzvednout na SVČ kleštičky?

Z důvodu protiepidemických opatření nás bohužel v budově ne vždy najdete. Proto jsme instalovali na zábradlí před SVČ černou plechovou schránku s QR kódem. Po naskenování QR kódu vašim smartphonem se vám zobrazí kód pro odemčení schránky. Vezměte si kleštičky, sáček a schránku opět uzamkněte.

Pokud by se vyskytl nějaký problém, schránka byla poškozená nebo prázdná, napište nám prosím na email: oplatek@svcrosice.cz. Zjednáme nápravu v nejkratším možném termínu.

Co když kleštičky doslouží? Vhoďte je prosím do komunálního odpadu. Kleštičky jsou vyrobeny z bioplastu PLA. Ten není recykovatelný. Má však zhruba o 50 % nižší uhlíkovou stopu, než klasické ropné plasty a při vhodných podmínkách se rozloží sám. 

Pokud byste si kleštičky sami chtěli vytisknout na své 3D tiskárně, můžete si model stáhnout na tomto odkazu.

Pokud vás bezesporu nejednoduchá a ne vždy “zelená” problematika bioplastů zajímá, více objektivních informací se dočtete např. na bio-plasty.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.