Domácí prstové divadlo

Téma na duben - Země

Domácí prstové divadlo

Pokud si doma rádi hrajete a společně tvoříte, nabízíme vám námět na tvorbu domácího loutkového divadla. Při výrobě se naučíte něco nového, můžete zažít spoustu legrace. Výroba není nijak náročná a využijete při ní zbytky látek nebo i své staré již nepoužívané oblečení. U nás najdete návod na výrobu dráčka, černokněžníka a rytíře. Vy si můžete vymyslet vlastní pohádku s vlastními loutkami. Důležité je si osvojit návod na výrobu – nakreslení jednoduchého tvaru loutky a postupné vrstvení různých tkanin. Výhodou šití prstových loutek z filcu je využití jeho vlastností – pevnosti a to, že filc drží tvar. U zbytků látek můžete naopak využít pestrosti barev, vzorů, různých struktur a pevností. Výhodou prstových loutek je, že při výrobě využijete i malé zbytky látek.

Potřebný materiál

  • papír, tužka nebo černá fixa;
  • různě barevné kousky filcu nebo zbytky různých látek;
  • nůžky, tuhé lepidlo;
  • jehla, nit;
  • korálky na oči (oči můžeme vyrobit také z kolečka bílé látky a dokreslenou tečkou černým fixem.

Pracovní postup

Na papír si tužkou překreslíme prst – ukazováček. Pak tužkou obrys prstu zvětšíme z každé strany  cca o 1 centimetr. Zvětšený obrys prstu zvýrazníme černou fixou a do něj budeme vkreslovat podobu loutky.

Rozkreslíme jednotlivé části loutky (viz obrázek). Prst vystřihneme 2x, položíme rubovými stranami k sobě. Na přední část prstu položíme jednotlivé části loutky.

Rozmyslíme si, které části je třeba přišít nebo přilepit na přední stranu vystřiženého prstu. Přišijeme oči a nakonec sešijeme obě části prstu k sobě. Šijeme předozadním stehem nebo stehovým z obou stran tak aby stehy byly z obou stran těsně u sebe.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.